Драјзеров велики дан, Кинези у базену, Ли у гимнастици

Токио (Ассоциатед Пресс)-Цалеб Дрекел освојио је своју прву појединачну златну медаљу, Кинескиње су завршиле рекордну штафету, а Суниса Лее из Сједињених Држава освојила је женску вишебојну златну медаљу у гимнастици.
Након што се највећа дневна акција 6. дана Олимпијских игара у Токију одиграла у базену, Ли је заблистао у вечерњој гимнастици, а саиграчица Симоне Биерс посматрала је са трибина.
Лее је постала пета узастопна Американка која је освојила олимпијско женско првенство у вишебоју. У бриљантном и такмичарском финалу победила је Ребеку Андраде (Ребеца Андраде) из Бразила.
Леејев укупан резултат од 57.433 поена довољан је да надмаши Андрадеа. Бразилка је освојила прву вишебојску гимнастичку медаљу за једног латиноамеричког спортисту, али је пропустила златну медаљу када је два пута изашла из граница у свом такмичењу на терену.
Руска гимнастичарка Ангелина Мелникова освојила је бронзану медаљу два дана након што је Републику Кину довела до златне медаље у екипном финалу.
Дрекел, наследник Мицхаела Пхелпса из Сједињених Држава, победио је на 100 метара слободним стилом са олимпијским рекордом од 47,02 секунде-само шестину испред браниоца титуле Аустралије Киле Цхалмерс. То му је омогућило да освоји четврту златну медаљу у каријери. Претходне три биле су штафетне трке.
„Веома је другачије. Мислим да сам мислио да ће бити, само не желим да признам ”, рекао је. „Много је теже. Морате се ослонити на себе, нико вас не може спасити. "
Најдраматичнији меч дана био је у томе што је Кина поставила светски рекорд у женској штафети 4к200м слободно, што је изненадило Сједињене Државе и Аустралију.
Катие Ледецки заузела је треће место као штафета за амерички тим, скоро 2 секунде иза кинеског и аустралијског тима.
Ледецки је надмашила Аустралијанку Леах Неале и смањила заостатак са кинеском играчицом Ли Бингјие, али на крају није успела да је сустигне.
Ли је додирнуо лопту у светском рекорду од 7 минута и 40,33 секунде. Такође је поставила олимпијски рекорд у освајању шампионата на 200 метара лептир пре штафете.
„Док нисам завршила 200 удараца лептиром, наш тренер ми је рекао:„ Ти си у штафети “, нисам знала да ово радим“, рекла је преко преводиоца. "Не знам ни да пливам 200 метара, иако имам квалитет и ниво тренинга на 200 метара."
Американци су сребрну медаљу освојили у 7: 40,73, док је Аустралија бронзану медаљу освојила 7: 41,29. Сва три освајача медаља оборила су светски рекорд 7: 41,50 који су Аустралијанци поставили на Светском првенству 2019.
Србин број један победио је свог омиљеног јапанског играча Кеија Нишикорија са 6-2 и 6-0 да би ушао у полуфинале и продужио своју понуду за Златни слем.
Стеффи Граф 1988. године била је једина тенисерка која је у истој календарској години освојила сва четири гренд слем такмичења и олимпијске златне медаље.
Ђоковић је ове године освојио Отворено првенство Аустралије, Отворено првенство Француске и Вимблдон, а за комплетирање Златног слема потребни су му олимпијски шампион у Токију и трофеј Отвореног првенства САД.
У женској конкуренцији у мечу за златну медаљу састаће се Швајцарка Белинда Бенчић, која се налази на 12. месту, и Маркта вондросова из Чешке у финалу Отвореног првенства Француске 2019. године.
Бенчић је савладао казахстанску играчицу Елену Лебакину резултатом 7-6 (2), 4-6, 6-3. У трећем колу, вон Друсова, која је елиминисала Наоми Осаку, победила је 6-3, 6-1. Четврти носилац Украјинка Елена Свитолина.
Аустријанац Сепп Страка ухватио је 4 птичице у посљедњих шест рупа и погодио 63, 8 испод номинације, предводећи тајландски јазз Јане Ватананон у првом колу мушког голфа. Род.
Белгијски Тхомас Петерс заузео је прво мјесто у бронзаној медаљи Рио де Јанеира прије пет година. Пуцао је 30 и 65 на леђа девет рупа.
Мексиканац Царлос Ортиз (Царлос Ортиз) такође је у идеалним условима постигао 65 поена на терену, толико примитиван да су играчи први пут стигли без травњака, јер је затворен два месеца.
Амерички светски шампион у скоку с мотком Сам Кендрицкс (Сам Кендрицкс) пропустиће Олимпијске игре након позитивног теста на ЦОВИД-19.
Кендрицксов отац је на друштвеним мрежама објавио да његов син нема симптоме, али му је речено да је био позитиван на тесту у Токију и одустао је од такмичења.
Олимпијски комитет САД и Параолимпијски комитет потврдили су вест и навели да је Кендрицкс изолован у хотелу.
Кендрицкс је освојио бронзану медаљу на Олимпијским играма 2016. и освојио златну медаљу на протекла два Светска првенства. Он држи амерички рекорд од 19 стопа 10,5 инча (6,06 метара).
Убрзо након што је објављено да је Кендрицкс позитиван, други скакач мотком, Аргентинац Герман Цхиаравиглио, рекао је да је и он ван игре јер је био позитиван.
Иако је Хацхимура допринео са 34 бода, јапански тим је освојио олимпијско првенство у мушкој кошарци први пут после 45 година, али је ипак пропао.
Лука Дончић је постигао 25 поена, 7 скокова и 7 асистенција у још једној импресивној представи за 26 минута. Зоран Драгић је на Олимпијским играма у Токију постигао 24 бода, а Словенија 116. -81 Поражен Јапан остаје непоражен.
Америчке одбојкашице на песку Келли Клаас и Сарах Спонсил победиле су Кенију за само 25 минута, што је најбржа игра за жене од када су Олимпијске игре усвојиле тренутни формат.
Амерички пар је победио Брацкцидес Кхадамби и Гауденциа Макокха са 21-8 и 21-6 да би повисио резултат на 2-0 и скоро сигурно изборио пласман у осмину финала.
Ова игра је најбржа игра од када је ФИВБ усвојио рели бодовање и најбољи од три система 2002.
Победили су и Американци Пхил Далхауссер и Ницк Луцена. Победили су Аргентинца Јулиана Азаада и Ницоласа Цапогросса са 21-19, 18-21, 15-6, повисивши резултат на 2-1 у другом колу. Ово је добра ствар за бар још једну утакмицу у Токију.

Датум објаве: јул-30-2021